Ο Κώος μαχητής Χαράλαμπος Κορκής κατέκτησε το Χάλκινο μετάλλιο στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα ISCA!

0
5959

Ρεπ. Στέργος Χατζηστέργος

Ο Κώος μαχητής Χαράλαμπος Κορκής κατέκτησε το Χάλκινο μετάλλιο στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα ISKA που διεξήχθει στο Μόναχο από τις 18 Οκτωβρίου έως και 22 Οκτωβρίου 2023.
Ο Χαράλαμπος είχε στο πλευρό του τον προπονητή του τον Παγκόσμιο Πρωτάθλητη Νίκο Παπανικολάου ο οποίος τον καθοδήγησε σε όλες τις μάχες που έδωσε στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα kickboxing απέναντι σε πολύ δυνατούς και έμπειρους αντιπάλους.
Αρχικά αντιμετώπισε τον Κινέζο μαχητή όπου και νίκησε. Συνέχεια της μεγάλης προσπάθειας που έκανε αντιμετώπισε τον Αμερικανό μαχητή όπου κι επικράτησε μετά από πολύ μεγάλη μάχη.

Επόμενος αντίπαλος του ο μαχητής από την Μάλτα. Ένας ιδιαίτερα δυνατός και μαχητικός αντίπαλος. Ο Έλληνας πρωταθλητής όμως ξεπέρασε κι αυτό το εμπόδιο φτάνοντας στον ημιτελικό αγώνα με αντίπαλο τον Ιταλό Πρωτάθλητη όπου κι έχασε την πρόκριση στο μεγάλο τελικό στα σημεία, κατακτώντας το Χάλκινο μετάλλιο. Μια τεράστια επιτυχία του Έλληνα μαχητή του Χαράλαμπου Κορκή.

Συγχαρητήρια Χαράλαμπε Κορκή για την μεγάλη επιτυχία σου μάς έκανες υπερήφανους ως Έλληνες και Δωδεκανήσιους!