Μεγάλη επιτυχία των μαθητών και μαθητριών της Δωδεκανήσου στον Διαγωνισμό «Θαλής»

1
4641

Μεγάλη επιτυχία σημείωσαν οι μαθητές και οι μαθήτριες της Δωδεκανήσου στον 84ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό (Π.Μ.Δ.) στα Μαθηματικά «ο Θαλής», όπως προκύπτει από τα αποτελέσματα που ανακοινώθηκαν πρόσφατα από την Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία.

Σε όλα τα Δωδεκάνησα διακρίθηκαν συνολικά 98 μαθητές, και συγκεκριμένα, 51 άτομα από τη Β’ Γυμνασίου, 29 από τη Γ’ Γυμνασίου, 8 άτομα που φοιτούσαν στην Α’ Λυκείου, 5 μαθητές της Β’ Λυκείου και άλλα 5 άτομα από τη Γ’ Λυκείου.

Οι διακριθέντες μαθητές και μαθήτριες, θα συμμετάσχουν στον επόμενο Διαγωνισμό «Ευκλείδης» που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 20 Ιανουαρίου 2024.

Αναλυτικά, τα ονόματα των μαθητών/τριών που διακρίθηκαν και θα συμμετάσχουν στον Διαγωνισμό «Ευκλείδης» είναι τα εξής:

Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
ΕΠΩΝΥΜΟ/ΟΝΟΜΑ ΣΧΟΛΕΙΟ
ΑΛΑΧΟΥΖΟΣ ΜΑΡΙΟΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΒΛΑΧΟΣ ΜΗΝΑΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΓΙΑΛΛΟΥΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΓΙΑΝΝΑΚΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΟΔΟΥ

ΓΙΑΝΝΙΚΙΟΥ ΑΝΝΑ-ΣΑΒΒΙΝΑ 7ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΟΔΟΥ

ΓΙΑΝΝΟΥΛΗ ΜΥΡΤΩ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΟΔΟΥ

ΓΛΕΝΗΣ ΘΟΔΩΡΗΣ-ΜΙΧΑΗΛ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΣΟΡΩΝΗΣ ΡΟΔΟΥ

ΓΡΑΤΣΙΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΑΤΜΟΥ (ΓΕΝΕΙΟ)

ΓΡΑΨΑΣ ΜΑΡΙΟΣ-ΑΝΔΡΕΑΣ 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΟΔΟΥ

ΓΡΥΛΛΗ ΕΙΡΗΝΗ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΑΤΜΟΥ (ΓΕΝΕΙΟ)

ΔΗΜΗΤΡΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΣΟΡΩΝΗΣ ΡΟΔΟΥ

ΖΕΡΒΟΥ ΕΙΡΗΝΗ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΕΡΟΥ (ΜΠΕΛΛΕΝΕΙΟ)

ΖΗΦΟΥ ΕΛΕΝΗ 4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΟΔΟΥ

ΘΕΟΔΩΡΕΛΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΩΣ

ΚΑΚΑΝΗΣ ΑΝΕΣΤΗΣ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΩΣ

ΚΑΚΑΣ ΜΙΧΑΗΛ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΟΔΟΥ

ΚΑΛΙΟΖΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΟΔΟΥ

ΚΑΛΛΙΓΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΟΔΟΥ

ΚΑΜΠΟΥΡΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟ Λ.Τ. ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑΣ

ΚΑΣΣΑΡΑ ΝΙΚΗ 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΚΑΣΤΑΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ-ΑΓΓΕΛΙΚΗ 6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΟΔΟΥ

ΚΟΚΚΙΝΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΟΔΟΥ

ΚΟΝΤΟΛΕΩΝ ΣΠΥΡΟΣ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΩΣ

ΚΥΠΡΑΙΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΖΗΠΑΡΙΟΥ

ΛΟΥΛΙ ΜΕΤΑΛΝΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΗΓΑΔΙΩΝ ΚΑΡΠΑΘΟΥ

ΛΟΥΠΗ ΒΕΝΕΤΙΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΗΓΑΔΙΩΝ KΑΡΠΑΘΟΥ

ΛΥΓΟΥΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΩ

ΜΑΣΤΡΟΠΕΤΡΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΑΤΜΟΥ (ΓΕΝΕΙΟ)

ΝΑΘΑΝΑΚΛΙΔΑΣ ΣΑΒΒΑΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΩ

ΝΤΜΥΤΡΙΕΒΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΟΔΟΥ

ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΟΔΟΥ

ΟΡΦΑΝΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΗΓΑΔΙΩΝ ΚΑΡΠΑΘΟΥ

ΠΑΝΑΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΑΡΑΔΕΙΣΙΟΥ ΡΟΔΟΥ

ΠΑΝΤΕΛΙΔΟΥ ΚΑΣΣΙΑΝΗ 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΟΔΟΥ

ΠΑΠΟΥΡΑ ΑΝΤΩΝΙΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ

ΠΑΡΔΑΛΟΣ ΣΠΥΡΟΣ 6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΟΔΟΥ

ΠΕΤΡΑΚΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΟΔΟΥ

ΠΛΑΤΣΗ ΕΙΡΗΝΗ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΠΟΥΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΩΣ

ΡΑΓΑΤΣΙΝΗ ΙΑΚΩΒΟΣ-ΣΕΙΡΙΟΣ 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΩ

ΡΟΥΣΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-ΙΑΣΩΝΑΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΟΔΟΥ

ΣΑΒΒΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΟΔΟΥ

ΣΕΒΔΑΛΑΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ-ΚΟΝΔΥΛΩ 6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΟΔΟΥ

ΣΙΣΑΜΗΣ ΝΙΚΟΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΟΔΟΥ

ΣΙΦΟΥΝΙΟΣ ΛΕΥΤΕΡΗΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΕΡΟΥ (ΜΠΕΛΛΕΝΕΙΟ)

ΣΤΑΜΑΤΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΟΔΟΥ

ΤΑΜΠΟΥΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΩΣ

ΤΑΡΑΣΛΙΑΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ ΕΣΠΕΡΙΝΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΟΔΟΥ

ΦΙΛΙΠΠΟΥ-ΚΑΝΑΡΗ ΝΕΦΕΛΗ-ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΙΣΥΡΟΥ

ΧΑΝΝΑ ΒΑΣΙΛΗΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΕΡΟΥ (ΜΠΕΛΛΕΝΕΙΟ)

ΨΑΡΟΜΠΑΣ ΠΟΘΗΤΟΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΩ

Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
ΕΠΩΝΥΜΟ/ΟΝΟΜΑ ΣΧΟΛΕΙΟ
ΑΚΡΙΒΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΟΔΟΥ

ΑΝΔΡΕΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ-ΣΑΒΒΗΝΑ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΩ

ΒΑΣΙΛΑ ΕΛΕΝΗ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΗΓΑΔΙΩΝ ΚΑΡΠΑΘΟΥ

ΒΙΤΩΡΟΥΛΗ ΑΝΝΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΗΓΑΔΙΩΝ ΚΑΡΠΑΘΟΥ

ΓΑΜΒΡΕΛΛΗ ΕΛΕΝΗ-ΜΑΡΚΕΛΛΑ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΟΔΟΥ

ΓΡΥΛΛΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΟΔΟΥ

ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΠΑΥΛΟΣ 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΩ

ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΩΣ

ΖΕΡΒΑΣ ΝΙΚΟΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΟΔΟΥ

ΙΓΝΑΤΙΑΔΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΑΡΑΔΕΙΣΙΟΥ ΡΟΔΟΥ

ΚΑΛΤΣΗ ΕΥΤΥΧΙΑ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΟΔΟΥ

ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΦΑΝΤΟΥ ΡΟΔΟΥ

ΚΟΥΛΛΙΑΣ ΣΑΒΒΑΣ 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΚΥΠΡΑΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ Λ.Τ. ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑΣ

ΛΑΚΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ-ΦΑΝΟΥΡΙΟΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΟΔΟΥ

ΛΑΜΙΑΝΟΥ ΣΑΒΒΙΝΑ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΟΔΟΥ

ΛΟΥΛΟΥΔΙΑΣ ΛΕΥΤΕΡΗΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΑΤΜΟΥ (ΓΕΝΕΙΟ)

ΜΑΝΙΑ ΑΝΝΑ-ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΙΑΛΥΣΟΥ ΡΟΔΟΥ

ΜΕΤΚΟ ΑΝΔΡΕΑΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΑΣΣΑΡΩΝ ΡΟΔΟΥ

ΜΗΝΙΩΤΗ ΜΑΡΙΑ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΑΝΘΗ-ΕΙΡΗΝΗ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ

ΠΛΑΤΑΝΙΣΤΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΩ

ΠΟΥΓΟΥΝΙΑ ΠΕΤΡΟΥΛΑ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΣΤΑΥΡΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ Λ.Τ. ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑΣ

ΤΣΙΑΟΥΣΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΤΣΙΜΠΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΙΑΛΥΣΟΥ ΡΟΔΟΥ

ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑ ΜΕΛΙΝΑ-ΧΡΥΣΑΝΘΗ  ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΡΟΔΟΥ ΑΕΜΕ (ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ)

ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΡΟΔΙΩΝ ΠΑΙΔΕΙΑ

ΨΑΡΟΜΠΑ ΕΛΕΝΗ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΩ

Α’ ΛΥΚΕΙΟΥ
ΕΠΩΝΥΜΟ/ΟΝΟΜΑ ΣΧΟΛΕΙΟ
ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΒΑΣΙΛΗΣ 1ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΩ

ΚΑΛΑΦΑΤΗΣ-ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΘΕΟΛΟΓΟΣ  1ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΚΟΣΑΡΗΣ ΜΑΞΙΜΟΣ- ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΩ

ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΡΟΔΟΥ

ΠΟΔΑΡΑΣ ΑΓΑΜΕΜΝΩΝ 2ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΩ

ΠΟΥΓΟΥΝΙΑΣ ΔΡΟΣΟΣ 1ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΠΟΥΛΛΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΣΑΒΒΙΝΑ 2ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΩ

ΣΑΡΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΙΣΥΡΟΥ

Β’ ΛΥΚΕΙΟΥ
ΕΠΩΝΥΜΟ/ΟΝΟΜΑ ΣΧΟΛΕΙΟ
ΑΜΑΛΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 3ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΡΟΔΟΥ

ΓΟΥΙΤΖΙΑ ΧΟΥΑΝΓΚ 1ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΩ

ΕΛΛΗΝΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΛΕΡΟΥ

ΚΩΣΤΟΓΛΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ 2ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΩ

ΠΡΕΠΕΛΙΤΣΑ ΣΙΛΒΙΑΝΑ-ΜΙΧΑΕΛΑ 1ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΡΟΔΟΥ

Γ’ ΛΥΚΕΙΟΥ
ΕΠΩΝΥΜΟ/ΟΝΟΜΑ ΣΧΟΛΕΙΟ
ΓΡΙΒΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 3ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΡΟΔΟΥ

ΚΩΣΤΑΣ ΘΑΝΑΣΗΣ 3ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΡΟΔΟΥ

ΜΑΚΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΓΥΡΗΣ 2ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΩ

ΝΕΥΡΑΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΠΑΤΜΟΥ

ΠΑΠΑΔΑΤΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ-ΤΣΑΜΠΙΚΟΣ 3ο ΓΕΝΙΚΟΛΥΚΕΙΟ ΡΟΔΟΥ

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ

1 ΣΧΟΛΙΟ

  1. ΑΞΙΟΙ !!!!
    ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΤΑ ΧΑΙΡΟΝΤΑΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ.
    ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ.
    ΤΙΜΗ ΜΑΣ.

    ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ.

ΣΧΟΛΙΑΣΤΕ ΑΝΩΝΥΜΑ Ή ΕΠΩΝΥΜΑ