Συλλαλητήριο διαμαρτυρίας για την υποβάθμιση του νοσοκομείου και των Κέντρων Υγείας του Νομού έλαβε χώρα το βράδυ της Πέμπτης (22/2) στο Ρέθυμνο
Ολοκληρώθηκε το πανυγειονομικό – πανρεθυμνιώτικο συλλαλητήριο στο Ρέθυμνο. Η κινητοποίηση έγινε ενάντια στη σοβαρή υποβάθμιση των δημόσιων μονάδων υγείας. Το συλλαλητήριο ήταν ιδιαίτερα μαζικό και μαχητικό.
![Πανυγειονομικό συλλαλητήριο στο Ρέθυμνο](https://www.neakriti.gr/sites/default/files/styles/default/public/2024-02/%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B1_Viber_2024-02-22_18-49-17-729.jpg.webp?itok=FtvCIeEu)
Σε ανακοίνωσή του, το Εργατικό Κέντρο, υπογράμμισε ότι στηρίζει το υποστελεχωμένο Νοσοκομείο Ρεθύμνου, ενώνοντας τη φωνή του με την Ένωση Γιατρών ΕΣΥ, τον Σύλλογο Εργαζομένων στο Νοσοκομείο και τον Ιατρικό Σύλλογο.
![Πανυγειονομικό συλλαλητήριο στο Ρέθυμνο](https://www.neakriti.gr/sites/default/files/styles/default/public/2024-02/%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B1_Viber_2024-02-22_18-26-08-494_0.jpg.webp?itok=uFgYy0F2)
![Πανυγειονομικό συλλαλητήριο στο Ρέθυμνο](https://www.neakriti.gr/sites/default/files/styles/default/public/2024-02/%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B1_Viber_2024-02-22_18-04-09-158.jpg.webp?itok=r921WLMz)
Αξίζει να σημειωθεί ότι οι δήμαρχοι Αμαρίου, Αγ. Βασιλείου και Ρεθύμνου έχουν ήδη διατυπώσει δημόσια την αλληλεγγύη τους στον αγώνα των υγειονομικών.
![Πανυγειονομικό συλλαλητήριο στο Ρέθυμνο](https://www.neakriti.gr/sites/default/files/styles/default/public/2024-02/%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B1_Viber_2024-02-22_18-26-08-494.jpg.webp?itok=fXE-M0kn)
![Συλλαλητήριο Ρέθυμνο](https://www.neakriti.gr/sites/default/files/styles/default/public/2024-02/%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD22_19-09-45-858_0.jpg.webp?itok=IeuABfCn)
![Συλλαλητήριο Ρέθυμνο](https://www.neakriti.gr/sites/default/files/styles/default/public/2024-02/%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B1_Viber_2024-02-22_19-49-52-390.jpg.webp?itok=V-ld_L6e)
![Συλλαλητήριο Ρέθυμνο](https://www.neakriti.gr/sites/default/files/styles/default/public/2024-02/%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B1_Viber_2024-02-22_20-02-24-436.jpg.webp?itok=o2DJt-e3)
![Συλλαλητήριο Ρέθυμνο](https://www.neakriti.gr/sites/default/files/styles/default/public/2024-02/%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD22_19-09-45-858_0.jpg.webp?itok=IeuABfCn)
![Συλλαλητήριο Ρέθυμνο](https://www.neakriti.gr/sites/default/files/styles/default/public/2024-02/%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B1_Viber_2024-02-22_19-49-52-390.jpg.webp?itok=V-ld_L6e)
![Συλλαλητήριο Ρέθυμνο](https://www.neakriti.gr/sites/default/files/styles/default/public/2024-02/%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B1_Viber_2024-02-22_20-02-24-436.jpg.webp?itok=o2DJt-e3)
![Συλλαλητήριο Ρέθυμνο](https://www.neakriti.gr/sites/default/files/styles/default/public/2024-02/%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD22_19-09-45-858_0.jpg.webp?itok=IeuABfCn)
![Συλλαλητήριο Ρέθυμνο](https://www.neakriti.gr/sites/default/files/styles/default/public/2024-02/%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B1_Viber_2024-02-22_19-49-52-390.jpg.webp?itok=V-ld_L6e)
![Συλλαλητήριο Ρέθυμνο](https://www.neakriti.gr/sites/default/files/styles/default/public/2024-02/%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B1_Viber_2024-02-22_20-02-24-436.jpg.webp?itok=o2DJt-e3)