ΔΕΙΤΕ ΦΩΤΟ & ΒΙΝΤΕΟ
Η ρήψη του Τιμίου Σταυρού στα παγωμένα νερά στο λιμάνι του χωριού μας στο Μαστιχάρι. Ο αγιασμός των υδάτων για μας είναι κάτι το ξεχωριστό, αφού η θάλασσα είναι βασικό και αναπόσπαστο μέρος της ζωής μας.
Η ρήψη του Τιμίου Σταυρού στα παγωμένα νερά στο λιμάνι του χωριού μας στο Μαστιχάρι. Ο αγιασμός των υδάτων για μας είναι κάτι το ξεχωριστό, αφού η θάλασσα είναι βασικό και αναπόσπαστο μέρος της ζωής μας
Geplaatst door Ιερός Ναός Ευαγγελισμού Μαστιχάρι Κως op vrijdag 6 januari 2017
https://www.facebook.com/anna.par1/videos/10154228663034013/
Ο φίλος ο Ηλίας Λυμπέρης έπιασε τον Τίμιο Σταυρό φέτος. Στις φωτογραφίες δέχεται τις ευλογίες των ιερέων π. Νικολάου και π. Αντωνίου αλλά και τα συγχαρητήρια και το δώρο της Προέδρου κας Σκουφετζή.
![Φωτογραφία του χρήστη Ιερός Ναός Ευαγγελισμού Μαστιχάρι Κως.](https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/p261x260/15823069_1471000166268042_1193084057963369762_n.jpg?oh=f837e049a042f79690079f18d7c14e79&oe=5918CB26)
![Φωτογραφία του χρήστη Ιερός Ναός Ευαγγελισμού Μαστιχάρι Κως.](https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/p261x260/15826245_1471000222934703_5347773666629048879_n.jpg?oh=5ffa196b7686277144dafd77b4b26300&oe=58DEED47)
Αναμνηστική φωτογραφία μπροστά από τον Ιερό μας Ναό καθ’ οδόν για το λιμάνι όπου παρόλο τον δυνατό αέρα θα τελεστεί ο Αγιασμός των Υδάτων. Παρούσα η κα Μαρία Σκουφετζή πρόεδρος της Δημοτικής Κοινότητας Αντιμάχειας.
![Φωτογραφία του χρήστη Ιερός Ναός Ευαγγελισμού Μαστιχάρι Κως.](https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/s480x480/15894389_1470994129601979_6386313858957707827_n.jpg?oh=7b85a53d373ce0152f999f42c251596a&oe=591A462F)
Οι ιεροψάλτες μας εν δράσει. Από δεξιά : Αντώνης Σαράγιας, Ηλίας Σαράγιας και Ηλίας Διακαντώνης
![Φωτογραφία του χρήστη Ιερός Ναός Ευαγγελισμού Μαστιχάρι Κως.](https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/s480x480/15940843_1470992482935477_1486862363279224141_n.jpg?oh=4298bf534c95f0bc4533da4c56eec3c3&oe=591942C4)
Ο παπά Νικόλας μας στην τελετή του Μεγάλου Αγιασμού
![Φωτογραφία του χρήστη Ιερός Ναός Ευαγγελισμού Μαστιχάρι Κως.](https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/p480x480/15826040_1470991169602275_8814209597706983331_n.jpg?oh=097f3dbf4b4d36b18d983562ba3453fc&oe=58D83AFD)
Παλιότερη φωτογραφία με τους δύο ιερείς της ενορίας μας. Τον παπά Χαραλάμπη (σύνταξη) και τον πατέρα Νικόλαο.
![Φωτογραφία του χρήστη Ιερός Ναός Ευαγγελισμού Μαστιχάρι Κως.](https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/p480x480/15826642_1469031423131583_5935786752855022531_n.jpg?oh=c4d1788dcc59f4bcc7d17add782c36be&oe=58E183FE)