ΔΕΙΤΕ Τα αποτελέσματα & τους σταυρούς προτίμησης στις εκλογές του Σωματείου ξενοδοχοϋπαλλήλων Κω

9
1182

ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΞΕΝΟΔΟΧΟΫΠΑΛΛΗΛΩΝ & ΣΕΡΒΙΤΟΡΩΝ ΚΩ

Τηλ:2242027936-2242022394 Φαξ:2242022394 email: [email protected]

 

 

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

 

Η Εφορευτική Επιτροπή ανακοινώνει ότι την Παρασκευή 30 Οκτώβρη 2020 ολοκληρώθηκαν οι αρχαιρεσίες για την ανάδειξη νέου Δ.Σ , αντι/πων για το Εργατικό Κέντρο ΒΣΔ, , αντι/πων για την Ομοσπονδία ΠΟΕΕ-ΥΤΕ και την Ελεγκτική Επιτροπή του Σωματείου Ξεν/λων και Σερβιτόρων Κω.

Από την καταμέτρηση προέκυψαν τα εξής:

Ψήφισαν 392 μέλη, από τα ψηφοδέλτια:

Έγκυρα 388.

Άκυρα 4.

Λευκά 0.

Οι υποψήφιοι  του μοναδικού συνδυασμού ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΞΕΝΟΔΟΧΟΫΠΑΛΛΗΛΩΝ (Δ.Α.Σ.Ξ.) έλαβαν τους παρακάτω σταυρούς προτίμησης.

 

ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

1.ΒέλκοβαΝέλιτουΣτραχίλΈλαβε 55 ψήφους
2.ΓιαννάκουΤασίατουΓιώργουΈλαβε 215 ψήφους
3.ΓιαρέμΝερκίςτουΧουσεϊνΈλαβε 97 ψήφους
4.ΚαντέλιαΓεωργίατουΕυάγγελουΈλαβε 62 ψήφους
5.ΚαρανάσιοςΓεώργιοςτουΕυθύμιουΈλαβε 165 ψήφους
6.ΛάμπρουΙωάννατουΔημόκριτουΈλαβε 322 ψήφους
7.ΛιόνταςΝικόλαοςτουΓιώργουΈλαβε 104 ψήφους
8.ΜακρήΚικήτουΝίκουΈλαβε 294 ψήφους
9.ΜαμμάκαΚατερίνατουΔημήτρηΈλαβε 66 ψήφους
10.ΝάτσηςΓιώργοςτουΠαναγιώτηΈλαβε 182 ψήφους
11.ΣκευοφύλαξΜιχάληςτουΑντώνηΈλαβε 130 ψήφους
12.ΣπυράτοςΒαλάντηςτουΓεωργίουΈλαβε 116 ψήφους

 

ΓΙΑ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ ΣΤΟ Ε.Κ.Β.Σ.Δ.

1.ΒέλκοβαΝέλιτουΣτραχιλΈλαβε 95 ψήφους
2.ΓιαννάκουΤασίατουΓιώργουΈλαβε 150 ψήφους
3.ΓιαρέμΝερκίςτουΧουσεϊνΈλαβε 85 ψήφους
4.ΓκόντοβοςΠαναγιώτηςτουΠαναγιώτηΈλαβε 73 ψήφους
5.ΔενδρινόςΝικόλαοςτουΠαντελήΈλαβε 84 ψήφους
6.ΚαθοπούληΟυρανίατουΝίκουΈλαβε 102 ψήφους
7.ΚαντέλιαΓεωργίατουΕυάγγελουΈλαβε 81 ψήφους
8.ΚαπρινιώτηςΆρηςτουΝικολάουΈλαβε 88 ψήφους
9.ΚαρανάσιοςΓιώργοςτουΕυθυμίουΈλαβε 151 ψήφους
10.ΛάμπρουΕλένητουΓιάννηΈλαβε 126 ψήφους
11.ΛάμπρουΙωάννατουΔημόκριτουΈλαβε 281 ψήφους
12.ΛιόνταςΝίκοςτουΓιώργουΈλαβε 93 ψήφους
13.ΜακάρθιΡόναλνττουΦρέντιΈλαβε 104 ψήφους
14.ΜακρήΚικήτουΝίκουΈλαβε 294 ψήφους
15.ΜαμμάκαΚατερίνατουΔημήτρηΈλαβε 69 ψήφους
16.ΜουνούχοςΠαντελήςτουΔημήτρηΈλαβε 113 ψήφους
17.MoraruAnca MonicaτουVictorΈλαβε 39 ψήφους
18.ΝάτσηςΓιώργοςτουΠαναγιώτηΈλαβε 159 ψήφους
19.ΠάτσωΒασιλικήτουΞενοφώνταΈλαβε 85 ψήφους
20.ΠίτσηΕιρήνητουΔημήτρηΈλαβε 140 ψήφους
21.ΣανδαλήΚωνσταντίνατουΓιάννηΈλαβε 70 ψήφους
22.ΣκευοφύλαξΜιχάληςτουΑντώνηΈλαβε 127 ψήφους
23.ΣολοβιόβαΣβετλάνατουΑνατόλιΈλαβε 70 ψήφους
24.ΣπυράτοςΒαλάντηςτουΓεωργίουΈλαβε 120 ψήφους
25.ΤοπούρηςΑντώνηςτουΒασιλείουΈλαβε 76 ψήφους
26.ΤσίκνηΚωνσταντίνατουΗλίαΈλαβε 103 ψήφους

 

 

ΓΙΑ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ ΣΤΗΝ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΠΟΕΕ-ΥΤΕ

1.ΓιαννάκουΤασίατουΓιώργουΈλαβε 184 ψήφους
2.ΚαντέλιαΓεωργίατουΕυάγγελουΈλαβε 64 ψήφους
3.ΚαρανάσιοςΓιώργοςτουΕυθύμιουΈλαβε 133 ψήφους
4.ΛάμπρουΙωάννατουΔημόκριτουΈλαβε 306 ψήφους
5.ΛιόνταςΝίκοςτουΓιώργουΈλαβε 82 ψήφους
6.ΜακρήΚικήτουΝίκουΈλαβε 293 ψήφους
7.ΝάτσηςΓιώργοςτουΠαναγιώτηΈλαβε 155 ψήφους

 

ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

1.ΓιαννιόςΑντώνηςτουΜανώληΈλαβε 169 ψήφους
2.ΚορδιστούΚοντέσατουΝικολάουΈλαβε 244 ψήφους
3.ΣίμοςΗλίαςτουΓεωργίουΈλαβε 129 ψήφους

 

Από το σύνολο των ψήφων του κάθε υποψήφιου με βάση το καταστατικό του σωματείου και τον νόμο εκλέχθηκαν κατά πλειοψηφία οι εξής:

 

ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1.Λάμπρου Ιωάννα του Δημόκριτου    έλαβε 322     ψήφους

2.Μακρή Κική         του Νίκου                 «          294     «

  1. Γιαννάκου Τασία του Γιώργου « 215     «
  2. Νάτσης Γιώργος του Παναγιώτη « 182     «
  3. Καρανάσιος Γιώργος του Ευθύμη « 165     «
  4. Σκευοφύλαξ Μιχάλης του Αντώνη « 130 «
  5. Σπυράτος Βαλάντης του Γεωργίου « 116     «
  6. Λιόντας Νϊκος του Γιώργου « 104     «

9.Γιαρέμ Νερκίς του Χουσεϊν                 «          97      «

 

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

1.Μαμμάκα Κατερίνα του Δημήτρη     «          66       «

2.Καντέλια Γεωργία του Ευάγγελου    «          62       «

3.Βέλκοβα Νέλι του Στραχίλ       «                      55 ψήφους

 

ΓΙΑ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ ΣΤΟ Ε.Κ.Β.Σ.Δ.

ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1.Μακρή Κική του Νίκου                         έλαβε            294     ψήφους

2.Λάμπρου Ιωάννα του Δημοκρίτου                «                      281     «

3.Νάτσης Γιώργος του Παναγιώτη                   «                      159     «

4.Καρανάσιος Γιώργος του Ευθύμη                 «                      151     «

5.Γιαννάκου Τασία του Γιώργου                       «                      150     «

6.Πίτση Ειρήνη του Δημήτρη                              «                      140     «

7.Σκευοφύλαξ Μιχάλης του Αντώνη                «                      127     «

8.Λάμπρου Ελένη του Γιάννη                             «                      126     «

9.Σπυράτος Βαλάντης του Γεωργίου               «                      120     «

10.Μουνούχος Παντελής του Δημήτρη          «                      113     «

11.Μακάρθι Ρόναλντ του Φρέντι                     «                      104     «

12.Τσίκνη Κωνσταντίνα του Ηλία                     «                      103     «

13.Καθοπούλη Ουρανία του Νίκου                  «                      102     «

14.Βέλκοβα Νέλι του Στραχίλ                            «                      95       «

15.Λιόντας Νίκος του Γιώργου                          «                      93       «

16.Καπρινιώτης Άρης του Νικολάου                «                      88       «

17.Γιαρέμ Νερκις του Χουσεϊν                           «                      85       «

18.Πάτσω Βασιλική του Ξενοφώντα                «                      85       «

19.Δενδρινός Νικόλαος του Παντελή              «                      84       «

20.Καντέλια Γεωργία του Ευάγγελου              «                      81       «

 

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

1.Τοπούρης Αντώνης του Βασιλείου               «                      76       «

2.Γκόντοβος Παναγιώτης του Παναγιώτη      «                      73       «

  1. Σανδαλή Κωνσταντίνα του Γιάννη « 70       «

4.Σολοβιόβα Σβετλάνα του Ανατόλι                «                      70       «

5.Μαμμάκα Κατερίνα του Δημήτρη                 «                      69       «

6.Moraru Anca Monica του Victor                    «                      39       «

ΓΙΑ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ ΣΤΗΝ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΠΟΕΕ-ΥΤΕ

ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1.Λάμπρου Ιωάννα του Δημοκρίτου    έλαβε                        306  ψήφους

2.Μακρή Κική του Νίκου                        «                                  293     «

3.Γιαννάκου Τασία του Γιώργου           «                                  184     «

4.Νάτσης Γιώργος του Παναγιώτη έλαβε                              155 ψήφους

 

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

1.Καρανάσιος Γιώργος  του Ευθύμη    «                                  133     «

2.Λιόντας Νίκος του Γιώργου                 «                                  82      «

3.Καντέλια Γεωργία του Ευάγγελου    «                                  64      «

 

ΓΙΑ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1.Κορδιστού Κοντέσα  του Νικολάου έλαβε                         244  ψήφους

2.Γιαννιός Αντώνης του Μανώλη         «                                  169     «

3.Σίμος Ηλίας του Γεωργίου                   «                                  129     «

 

9 ΣΧΟΛΙΑ

  1. Μια από τα ίδια. Από χιλιάδες εργαζόμενους ούτε 400 μέλη που εκλέγουν τους ίδιους και τους ίδιους.

  2. Εκλογές Σταλονικες.Μόνοι τους τις κάνουν και κερδίζουν.2020,ΚΚΕ η καταστροφή των εργαζομενων

  3. Εκλογές να ψηφίζουν δέκα ημέρες και να ανακοινωθεί το αποτέλεσμα. Μετά από 6 ημέρες… Δείχνει πολύ μαγείρεμα….και μόνο τόσοι λίγοι ξενοδοχουπαλληλοι να ψηφίσουν κατάντια…

ΣΧΟΛΙΑΣΤΕ ΑΝΩΝΥΜΑ Ή ΕΠΩΝΥΜΑ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.