Κωνσταντίνος Χατζηεμμανουήλ: Ασημένιο Μετάλλιο στα 400μ στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα στίβου Μάστερς PESCARA 2023

2
12948

Ο Κωνσταντίνος Χατζηεμμανουήλ κατέκτησε το Ασημένιο Μετάλλιο στα 400μ στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα στίβου Μάστερς PESCARA 2023

Ο Έλληνας πρωταθλητής Κωνσταντίνος Χατζηεμμανουήλ, συνεχίζει την μεγάλη προσπάθεια του στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα στίβου που διεξάγεται στην πόλη της Πεσκάρα στην Ιταλία.

Σήμερα το απόγευμα κατέκτησε το Ασημένιο Μετάλλιο στα 400μ δίνοντας στην Εθνική Ομάδα Στίβου ακόμη ένα μετάλλιο!!

Ο Δωδεκανήσιος αθλητής αγωνίστηκε μαζί με αθλητές της κατηγορίας Μ85 .
Ο Κώστας έχασε το Χρυσό Μετάλλιο στα τελευταία μέτρα από τον Ιταλό αθλητή, ο οποίος είχε περισσότερες δυνάμεις και ήταν νεότερος ηλικιακά κατά τρία έτη.

Η προσπάθεια του Κώστα στο πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα στίβου συνεχίζεται με την συμμετοχή του στον τελικό των 800μ.