ΑΣ ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΩ: Αποτελέσματα αγώνων καλαθοσφαίρισης

0
777

Το εφηβικό του Συλλόγου μας, επικράτησε 59-44, της ΑΕ Δικαίου.
Σε ένα παιχνίδι με πολύ καλό ρυθμό στο 1ο ημίχρονο, η ομάδα μας ξέφυγε στο σκορ στο 3ο δεκάλεπτο και διατήρησε τη διαφορά στο 4ο δεκάλεπτο.
Καθόλη τη διάρκεια του αγώνα ήμασταν αρκετά άστοχοι, με την άμυνα να δίνει το έναυσμα για την επικράτηση επί ενός πολύ δυνατού αντιπάλου.
Με τη σημερινή νίκη εξασφάλισαν και μαθηματικά οι έφηβοι μας, την πρώτη θέση στον όμιλο τους.

Ευχαριστούμε την ΑΕ Δικαίου και τον coach Τζουμάκα Δημήτρη, για την αποδοχή της πρότασης να πραγματοποιηθεί ο αγώνας στο κλειστό γυμναστήριο της Κω.

Τα κορίτσια μας, συνέχισαν την αήττητη πορεία τους, στο πρωτάθλημα Παγκορασίδων.
Με την άμυνα μας, στο 2ο και 3ο δεκάλεπτο να δυναμώνει και με επιμέρους σκορ 21-6 σε αυτό το διάστημα, επικρατήσαμε επί της ΑΕ Δικαίου, κάνοντας το 5 στα 5 στο πρωτάθλημα.
Επόμενη αντίπαλος η ΕΑΚΑ

Το προπαιδικό, γεννηθέντες το 2009, είχε την ευκαιρία να αγωνιστεί στο πρωτάθλημα των Παμπαίδων.
Η ομάδα μας κατέκτησε την όγδοη νίκη σε εννέα αγώνες, κερδίζοντας εύκολα τον Φοίβο 2, στο κλειστό γυμναστήριο της Κω.