Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ: Ο διαιτητής αποχώρησε με μία πέτρα στα χέρια | Άγριο ξύλο στο ΟΑΚΑ (ΒΙΝΤΕΟ)

0
1712

Ο τελικός του Κυπέλλου Ελλάδας ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον ΠΑΟΚ ήταν επεισοδιακός, με τον διαιτητή να αναγκάζεται να στείλει τις ομάδες στα αποδυτήρια για δεύτερη φορά στο πρώτο ημίχρονο.

Η πρώτη ήταν πριν την έναρξη του τελικού και η δεύτερη ήταν μετά το γκολ του Αϊτόρ, με το οποίο ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε στο σκορ.

Ο Ισπανός άσος του τριφυλλιού πανηγύρισε έξαλλα μπροστά στον κόσμο του ΠΑΟΚ και δέχθηκε αντικείμενα, το ένα εκ των οποίων τον βρήκε στο χέρι.

Ο διαιτητής πήρε τις δύο ομάδες κι έφυγε πάλι για τα αποδυτήρια, με τον Ισπανό ρέφερι να κρατάει μία πέτρα στα χέρια του, η οποία λογικά έφυγε από την εξέδρα στον αγωνιστικό χώρο.

Άγριο ξύλο στο ΟΑΚΑ μεταξύ οπαδών του Παναθηναϊκού και του ΠΑΟΚ

ΒΙΝΤΕΟ: Άγριο ξύλο στο ΟΑΚΑ μεταξύ οπαδών του Παναθηναϊκού και του ΠΑΟΚ

Τεταμένη η ατμόσφαιρα στο ΟΑΚΑ, λίγα λεπτά πριν τη σέντρα (20:00) στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας ανάμεσα σε Παναθηναϊκό και ΠΑΟΚ!

Ενώ φαινόταν να ηρεμεί κάπως η κατάσταση μετά την προσπάθεια… εκατέρωθεν, να σπάσουν τον αστυνομικό κλοιό και συναντηθούν για ξύλο στη νεκρή ζώνη, περίπου 15 οπαδοί του Παναθηναϊκού, και άλλοι τόσοι του ΠΑΟΚ, μπήκαν ξαφνικά στο ταρτάν του ΟΑΚΑ, συγκρούστηκαν σφοδρά, με την αστυνομία να επεμβαίνει άμεσα, προλαβαίνοντας τα χειρότερα!

Για μερικά λεπτά, ωστόσο, έπεσε άγριο ξύλο μεταξύ των οπαδών, πριν διαλυθούν με την επέμβαση των ΜΑΤ!

Καρέ-καρέ ο τραυματισμός του Αϊτόρ με πέτρα μετά το γκολ στο ΟΑΚΑ

Μια πέτρα που εκτοξεύτηκε από τη μεριά των οπαδών του ΠΑΟΚ, χτύπησε τον Αϊτόρ στο χέρι, μετά το γκολ που πέτυχε στον τελικό Κυπέλλου.

Ο 26χρονος πανηγύρισε με τους συμπαίκτες του μπροστά στην εξέδρα, όμως οι πανηγυρισμοί διεκόπησαν από το επεισόδιο, το οποίο οδήγησε σε νέα προσωρινή διακοπή του παιχνιδιού.