0
1293
ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ ΚΩ: Επιτυχίες αθλητών στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα στίβου Δωδεκανήσου Κ18.
Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η ομάδα του Γ. Σ. Εύδαμος Κω κατά την πρώτη και  δεύτερη μέρα του διασυλλογικού πρωταθλήματος Κ-18 και Κ16 στη Ρόδο στις 29 και 30 Μαΐου, προσθέτοντας δύο χρυσά , δύο αργυρά  και  ένα χάλκινο μετάλλιο στην ήδη πλούσια συλλογή του.
Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε, ο Αντώνης Χατζηστέργος στα 400 και 200 μέτρα, όπου κατέκτησε την 1η θέση και στα δύο αγωνίσματα, κάνοντας μάλιστα ατομικό ρεκόρ στα 400 μέτρα ( 54.87) και με κόντρα δυνατό άνεμο και στα 200 μέτρα όπου τερμάτισε με χρόνο 24.25,  επίσης ατομικό ρεκόρ.
Οι καλές επιδόσεις,  συνεχίστηκαν και από τους άλλους αθλητές του συλλόγου, με τον Θοδωρή Τριμάτη να τρέχει τα 100 μέτρα σε χρόνο 11.96 ατομικό ρεκόρ, κατακτώντας τη 2η θέση και τα 200 μέτρα σε 24.92 κατακτώντας την 3η θέση.
Ο Κωνσταντίνος Σαρηγιάννης, στην πρώτη του συμμετοχή σε αγώνες αγωνίστηκε στα 100 μέτρα , όπου με επίδοση 12.69 βγήκε 6ος και στα 200 μέτρα με επίδοση 25.81 τερμάτισε στην 8η θέση.
Τέλος, ο Αντώνης Πυλιώτης αγωνίστηκε στη σφαιροβολία , όπου με ρίψη στα 9.64 κατέλαβε την 4η θέση και στον ακοντισμό με βολή στα 28.09 πήρε τη 2η θέση.