ΦΩΤΟ & ΒΙΝΤΕΟ 19ο Εργασιακό 5×5 αδελφών Καΐσερλη: Το σήκωσαν οι «Λύκοι» &… πάνε Νότη

1
858

ΔΕΙΤΕ ΦΩΤΟ & ΒΙΝΤΕΟ

Ρεπ. Στέργος Χατζηστέργου

Διεξήχθη σήμερα ο Μεγάλος Τελικός του 19ου Εργασιακού Πρωταθληματος 5×5 που διοργάνωσαν οι αδελφοί Πέτρος και Ανδρέας Καισερλης.

Οι δύο φιναλίστ οι ΛΎΚΟΙ και η ΦΑΡΜΑΚΩΣ έπαιξαν με πάθος για τη νίκη.

Ένα πολύ δυνατό παιχνίδι με πολλές φάσεις εκατέρωθεν, πολλές χαμένες ευκαιρίες, πάθος και ένταση αλλά πάντα σε αθλητικά πλαίσια

Η ομάδα των ΛΥΚΩΝ προηγήθηκε στο ημίχρονο με 1-0

Στην επανάληψη οι δύο ομάδες μπήκαν αποφασισμενες να πετύχουν γρήγορο γκολ .Οι ευκαιρίες διαδέχονται η μία την άλλη.

Η ισοφάριση έρχεται στα μέσα του δεύτερου ημιχρόνου και ο αγώνας γίνεται ρωσική ρουλέτα με τους παίκτες των δύο ομάδων να κάνουν πολλές φάσεις στις αντίπαλες εστίες.

Ο κανονικός αγώνας έληξε με το ισόπαλο σκορ 1-1.

Πενταλεπτη παράταση δίχως να αλλάξει η εικόνα και το σκορ του μεγάλου τελικού.

Η διαδικασία των τριών πέναλτι ξεκίνησε με την αγωνία στο κατακόρυφο για τους φιλάθλους των δύο ομάδων .

Η διαδικασία των χτυπημάτων πέναλτι αναδεικνύει νικήτρια την ομάδα των ΛΎΚΩΝ

Άξιοι Πρωταθλητές του εργασιακού ποδοσφαιρικου τουρνουά νίκησαν την επίσης δυνατή ομάδα ΦΑΡΜΑΚΩΣ.

Μετά τη λήξη του Μεγάλου τελικού έγιναν οι απονομές των μεταλλίων και του τροπαίου στην νικήτρια ομάδα και την φιναλίστ.

Η νικήτρια ομάδα θα περάσει μία βραδιά διασκέδασης στο κέντρο που τραγουδάει ο συμπατριώτης μας Νότης Σφακιανάκης, προσφορά του mini football club των αδελφών Καισερλη.