Ιπποκράτης-Α.Ε.Δικαίου 65-69 παιδικό (παγκορασίδες 40-37) – Ημερολόγια ΑΕ Δικαίου – 2018

0
544

Την 1η φετινή νίκη πέτυχε η ομάδα μας  νικώντας εκτός έδρας τον Ιπποκράτη με 65-69.

Στο 1ο ημιχρονο με πολύ κακή περιφερειακή άμυνα (δέχθηκαμε 8 τρίποντα!) βρισκόμασταν συνεχώς πίσω στο σκορ, ενώ και στην επίθεση χάσαμε πολλά εύκολα λέι απ….

Στο 3ο δεκάλεπτο ισορροπήσαμε το παιχνίδι (15-15 το επί μέρους σκορ), ενώ στο 4ο δεκάλεπτο αυξήσαμε την πίεση, καναμε αρκετά κλεψίματα και μειωσαμε 57-53. Με τους Βασιλείου και Χατζηγιακουμή σε καλή μέρα στην επίθεση (πέτυχαν τους 29 από τους 33 τελευταίους πόντους της ομάδας μας) καταφέραμε να περάσουμε μπροστά στο σκορ και να κατακτήσουμε την νίκη.

* Αγωνιστική δράση για το παιδικό μας μετά από -σχεδόν 2 μήνες (14/10/2017 η προηγούμενη αγωνιστική)….

** Το ματς τελείωσε μετά τα μεσάνυχτα, καθώς ξεκίνησε 22:10 (αντί για 21::00) καθώς ο αγώνας βόλλεϋ που προηγήθηκε καθυστέρησε να λήξει.

ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

ΔΕΙΤΕ ΤΟΥΣ ΣΚΟΡΕΡΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΜΑΣ

Δεκάλεπτα: 22-20, 38-30, 53-45, 65-69

Α.Ε. Δικαίου (Δρόσος Ζ.):  Παρασλαρίδης, Μάμμης 2, Εψιμάρης 2,   Κοντός 1, Καπογιαννάτος, Χατζηγιακουμής 24(1), Βουδούρης 12(2), Βασιλείου 24, Βραχνάς, Ζερβός  2, Κοσσαρης , Μαρίνος 2

Ιπποκράτης-Α.Ε. Δικαίου 40-37 (παγκορασίδες-4η αγων.2017/2018)

Την 1η φετινή ηττα γνώρισε η ομάδα μας, χάνοντας από τον Ιπποκράτη με σκορ 40-37.

Στην αρχή του αγώνα προηγηθηκαμε 0-6 για να κλείσει το 1ο δεκάλεπτο 14-13. Στο δεύτερο δεκάλεπτο τα κορίτσια του Δημήτρη Τζομάκα προηγήθηκαν με +7(17-24 στα 2′ για το ημίχρονο) και πήγαμε στα αποδυτήρια στο +8 (18-26).

Στο 2ο ημιχρονο ένα επιθετικό «Μπλάκ άουτ» 6 λεπτων, επέτρεψε στους αντιπάλους να μειώσουν στο 31-32. Μόλις 5′ για το τέλος η Ψαρού έκανε το 31-34, αλλά στο τέλος πολλά λάθη έφεραν την ήττα.

Επόμενο παιχνίδι, εντός έδρας με τον Ηρακλή 2000.

Υ.Γ. Εκτός 12αδας σημερα ήταν η Φωτεινή Πάντου και η Θεοδώρα Σκαρτάδου

ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΩΝ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΔΕΙΤΕ ΤΟΥΣ SCORERS ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΜΑΣ

Δεκάλεπτα: 14-13, 18-26, 31-32, 40-37

Α.Ε. Δικαίου( Τζομάκας): Ξενίκα Κατερίνα    , Δρόσου Βασιλική    , Δρόσου Στεργία  2 ,  Μπότσι Αλεξάνδρα  7  , Χατζηδαυίδ Ανθή    2, Παναγιωτοπούλου Δήμητρα 2   , Παπασεβαστού Γεωργία     , Χατζηκαλύμνιου Μαίρη    4 ,  Τσαούση Βαλάντω  5    , Καρπούζη Μαρία      , Ψαρού Τάνια      15,  Μαριέττα Πιτταρά

Ημερολόγια ΑΕ Δικαίου – 2018

Ετοιμα τα ημερολόγια 2018 της ομάδας μας, τα οποία θα είναι διαθέσιμα από το τυπογραφείο, μέσα στην επόμενη βδομάδα.

Υπάρχουν δύο διαφορετικά σχέδια, ένα με τα αντρικά τμήματα και ένα με τα γυναικεία τμήματα του συλλόγου μας. Τα ημερολόγια έχει σχεδιάσει ο πρώην πρόεδρος, Δαυίδ Καραθωμάς, τον οποίο και ευχαριστούμε πολύ !!!

Τα ημερολόγια μπορείτε να βρείτε:

1) στα γήπεδα Πυλίου και Ζηπαρίου, απογευματινές ώρες προπονήσεων

2) στους αγώνες των 7 αγωνιστικών τμημάτων της ομάδας μας (στην είσοδο των γηπέδων)