ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
  • Bluenet
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr

Ένα γκάλοπ βρε παιδιά, να δούμε που βρισκόμαστε...

Με τον ίδιο νόμο οι Δημοτικές εκλογές... Κώστας & Γιώργος στο δεύτερο γύρο για τη ρεβάνς

Εδώ που τα λέμε, το τελευταίο πράγμα (μπελάς) που έλειπε από την κυβέρνηση -έχοντας πρώτα και πάνω απ όλα την Τρόικα και τα εισπρακτικά μέτρα στο κεφάλι της- ήταν η αλλαγή του εκλογικού νόμου. Να ανοίξει δηλ. κι άλλο ένα μέτωπο με τους Δημάρχους & τους αυτοδιοικητικούς, που θα αντιδρούσαν τα μάλα κινδυνεύοντας να παίξουν κορώνα - γράμματα τα “μαγαζάκια” τους... με τους διάφορους “παρείσακτους” υποψήφιους Δημάρχους, που θα τους προέκυπταν “από το πουθενά”, ως αουτσάιντερ.

 

Του Κώστα τα γυρίσματα...

Επομένως, μην περιμένουμε θεαματικές αλλαγές για τον προσεχή Μάιο σε ότι αφορά το σασπένς των Δημοτικών εκλογών στο νησί. Κώστας και Γιώργος -δηλαδή νυν και πρώην Δημοτική αρχή- θα είναι και πάλι οι βασικοί μονομάχοι για τη “ρεβάνς”. 'Όπως φαίνεται μάλιστα, το παιχνίδι ξεκινά δυναμικά και απρόβλεπτα και σε επικοινωνιακό επίπεδο. Πέρα από τα καθημερινά σερβιρίσματα των ξανά-μανά ζεσταμένων δελτίων τύπου του Δήμου, που θυμίζουν “ξινισμένο (πολιτικό) φαγητό ξανά-σερβιρισμένο” άρχισε και το μοίρασμα της πίτας... Δια των απευθείας αναθέσεων του Δημάρχου, για τόνωση του επικοινωνιακού προφίλ της παράταξης -όπως έκανε άλλωστε και η πρώην Δημ. Αρχή προεκλογικά (τότε που η τότε παράταξη του Δημάρχου και ο ίδιος ο Δήμαρχος προσπαθούσαν να το ρίξουν χαμηλά στα μάτια του κόσμου, χαϊδεύοντας αυτιά, με το γνωστό σλόγκαν “ο λαός της Κω δεν είναι ούτε βλάκας, ούτε μ....”

Έλα όμως που εκτός από τον καιρό έχει και η πολιτική γυρίσματα και η ανασφάλεια της επανεκλογής, ωθεί πλέον ανοιχτά και τη νυν δημ. Αρχή στο αλήστου (όπως θα έλεγε και ο Γιώργος) μνήμης, Παπανδρεϊκό σύνθημα “Τσοβόλα δώστα όλα...”

 

Και το σχέδιο αντιπερισπασμού του Γιώργου...

Όχι πως ο Γιώργος και η Δύναμη αλλαγής θα μείνουν με σταυρωμένα τα χέρια σε αυτό το επίπεδο. Προς το παρόν, τους “βολεύει” μια χαρά ο “ένας αλλά λέων” Δήμήτρης Χόνδρος, που έχει πάρει φαλάγγι την παράταξη της Δημ. Αρχής, με τα προσωπικά του (άτυπα) “αντι-δελτία” μέσω του τύπου και των ΜΜΕ, που έχουν τους δικούς τους επικοινωνιακούς κανόνες. Δεν παύει όμως να τους απασχολεί το πως θα παίξει η Δημ. Αρχή προεκλογικά -προπαγανδιστικά για να ανατρέψει την εικόνα της απραξίας, (πχ με Δημοτική τηλεόραση, νέο πόρταλ Δήμου, δημοσιεύματα και ρεπορτάζ στα κεντρικά ΜΜΕ;) ώστε να κινηθούν κι αυτοί με ένα αντίστοιχο αντιπερισπασμό (και ίσως κάνουν και κάτι παραπάνω), μιας και όπως έχουμε ξαναγράψει η μάχη για την καρέκλα της Δημαρχίας την επόμενη πενταετία & την επανεκλογή σημαίνει και για τους δύο ότι παίζονται “όλα για όλα...”

 

Φτωχοί (πολιτικοί) συγγενείς... Λαγοί... & αουτσάιντερ

Από κοντά (η μακριά) και όλοι οι υπόλοιποι διεκδικητές (ο καθένας τα δικά του) ως “φτωχοί συγγενείς” (σε πολιτικό πάντα επίπεδο και όχι σε οικονομικό, για να μην παρεξηγηθούμε) δεν δείχνουν -μέχρι στιγμής- να μπαίνουν στο παιχνίδι, όπως λέμε “με καρδιά και με ψυχή”. Η Ανθρώπινη Κως δεν φαίνεται να έχει καταλήξει αν θα κατέβει με τον Γ. Κρητικό μπροστά ή θα επανακάμψει ο Αλκιβιάδης... Η Συμπαράταξη με τον ΣΥΡΙΖΑ Κω φαίνεται ότι επαναλαμβάνουν την ιστορία των εκλογών του 2006... Ο Τέλης είναι λίγο προς το παρόν “και έτσι και γιουβέτσι”, μέχρι να δει αν θα πάμε σε εθνικές εκλογές μέχρι το Νοέμβρη (ελπίζοντας σε κάτι καλύτερο) και μετά θα ανάψει το τελικό πράσινο φως για συγκρότηση δημοτικής παράταξης (πάντως όταν του λένε οι φίλοι του που τον παρακινούν να διεκδικήσει τη Δημαρχία “σε 15 μέρες σπίτι – σπίτι μπορείς να τουμπάρεις όλη την Κω”, συνεχίζει να χαμογελά πονηρά...) η Κική θα παίξει σταθερά “Λαϊκή Συσπείρωση” και “άγιος ο... λαός” με το σπίτι του (ΚΚΕ). Και τέλος ο φίλος Δημήτρης Χόνδρος με την “Κω Μπροστά” (το όνομα της παράταξης του, το οποίο έχει ήδη ανακοινώσει) , θα πρέπει εφόσον το χει πάρει πράγματι απόφαση και δεν παίζει το “λαγό” του Κυρίτση (“ζητείται πολιτικός λαγός για φάγωμα μέχρι το Μάιο του '14”, σύμφωνα με σχετικό σχόλιο-αγγελία) όπως του προσάπτουν οι άσπονδοι “οραματιστές”, να εγκατασταθεί για τα καλά στο νησί από το Σεπτέμβριο και να αρχίσει επαφές με πρόσωπα και κυρίως νέους ανθρώπους χτίζοντας μια δυναμική παράταξη ενεργών πολιτών, αν θέλει να μπει πράγματι “σφήνα” ανάμεσα στους δύο και να διεκδικήσει στα ίσα την καρέκλα του Δημάρχου.

 

Ο χειμώνας θα τα σαρώσει όλα... (χάθηκαν και οι “γκαλοπατζήδες”)

Παρότι είναι ακόμα αρκετά νωρίς και παρακινδυνευμένη η εκτίμηση για το τι και πως θα παιχτεί τη δεύτερη Κυριακή των εκλογών η οποία θα κρίνει και πάλι το τελικό αποτέλεσμα (αν θα υπάρξουν συμφωνίες, ποιος θα στηρίξει ποιον, αν θα επιλεγεί ξανά η αποχή ή το λευκό από κάποιες παρατάξεις ή η ψήφος κατά συνείδηση ευνοώντας τον πρώτο), το σίγουρο, είναι πως ο “θερμός” πολιτικά (και όχι μόνον) χειμώνας και οι ανακατατάξεις για τη χώρα ολόκληρη, δεν θα αφήσουν ανεπηρέαστο και το τοπικό πολιτικό σκηνικό. Εκεί, μένει να δούμε αν “θα τα δούμε όλα...” γιατί γκάλοπ δεν βλέπω να διακινδυνεύει να βγάλει κανένας (ούτε καν οι έμπειροι “γκαλοπατζήδες” της πολιτικής και των ΜΜΕ) από τώρα....

picture_999169

  • Τελευταία Ενημέρωση: 8/8/2013 5:23:38 μμ
    Λέξεις κλειδιά: υποψηφιοι δημαρχοι Κω,δημος Κω,εκλογες,δημοτικες εκλογες,δημοσκοπηση για δημο Κω
ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
$count Σχόλια
  • ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!!
    ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!!8/8/2013 7:29:00 μμ
    ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΛΗΞΗΣ? ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ, ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΛΛΗ ΟΠΙΣΘΟΔΡΟΜΗΣΗ. ΟΙ ΕΒΔΟΜΗΝΤΑ ΚΑΙ ΑΝΩ ΚΑΛΑ ΓΕΙΡΑΤΙΑ. ΜΠΟΥΧΤΗΣΑΜΕ, ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΛΛΟ.
    • Κως
      Κως11/8/2013 12:23:00 μμ
      Πιος πρώην Δημ σύμβουλος είναι κοντά στην δυναμη αλλαγής;
  • νιος ημουν και γερασα
    νιος ημουν και γερασα8/8/2013 7:33:00 μμ
    παυλιδη και καισερλη, αρκετα πια. τα λαθη τα δικα μου [ψηφιζοντας σας] δεν θα τα επιτρεψω στα παιδια μου.
  • ομπρελάς στο Κούμπουρνο
    ομπρελάς στο Κούμπουρνο8/8/2013 7:39:00 μμ
    με φωνάξατε για δουλειά το χειμώνα;
  • λαθος φωτογραφια κυριε κιαρη.
    λαθος φωτογραφια κυριε κιαρη.8/8/2013 7:39:00 μμ
    αναμεσα σε παυλιδη και καισερλη δεν ταιριαζει ο χονδρος. οι δυο πρωτοι εδρασαν στα τελη του προηγουμενου αιωνα. απο κατω ο χονδρος με τους υποψηφιους του αιωνα που διανυουμε, και οχι με τις μουμιες.
  • ΔΧ: ΜΕΡΙΚΕΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ
    ΔΧ: ΜΕΡΙΚΕΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ8/8/2013 7:39:00 μμ
    Αγαπητέ φίλε Γιάννη Θέλω να διευκρινίσω τα εξής 1.Η μόνη επίσημη ανακοίνωση μου, αφορά την υποψηφιότητα μου, ως δημάρχου, σε περίπτωση αλλαγής του εκλογικού νόμου. Τα ρεπορτάζ, που αναφέρονται σε προβληματισμούς μου, για το τι θα κάνω στην περίπτωση που δεν αλλάξει ο νόμος, είναι απολύτως έγκυρα, αλλά δεν αποτελούν ούτε αποφάσεις, ούτε, πολύ περισσότερο, επίσημες ανακοινώσεις μου. 2. Δεν είμαι καβαλημένο καλάμι. Ξέρω τα πλεονεκτήματα έναντι των αντιπάλων μου (μπορώ σε σχέση με αυτούς να αλλάξω τη Κω) ξέρω και τα μειονεκτήματα μου. Δεν βιάζομαι, οι παρεμβάσεις μου, αποδίδουν ήδη καρπούς. Για τα υπόλοιπα εδώ είμαστε. Άλλωστε έχω δηλώσει ότι είτε είμαι, είτε δεν είμαι υποψήφιος, θα είμαι παρών στην πολιτική ζωή του τόπου. Και παρών και λαγός δεν γίνεται. Ας σταματήσουν λοιπόν οι οραματιστές και αυτό το αστείο. 3. Δεν είμαι ανεπάγγελτος. Και δεν έχω αποφασίσει ότι θα διακόψω τη συνεργασία μου με το Βήμα Fm και την Αυτοδιοίκηση για να κάνω τον άνεργο υποψήφιο.Έχω ενημερώσει για τις προθέσεις μου αλλά οι τελικές συζητήσεις θα γίνουν μετά τις διακοπές. ΥΓ. Γκάλοπ; Χμμμ Καλή ιδέα. Αλλά όχι τώρα. Κάθε πράγμα στην ώρα του.
  • ΚΑΛΑ ΚΡΑΣΙΑ
    ΚΑΛΑ ΚΡΑΣΙΑ8/8/2013 10:54:00 μμ
    ΕΑΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΕΙ Ο ΚΑΙΣΑΡΛΗΣ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΕΙΣΑΙ ΒΑΘΕΙΑ ΝΥΧΤΩΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ.
    • ΣΩΣΤΟΣ
      ΣΩΣΤΟΣ9/8/2013 12:23:00 πμ
      ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΓΥΡΟ ΕΧΕΙ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ Ο ΚΥΡΙΤΣΗΣ, ΕΝΝΕΑ ΜΗΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΠΟΥΛΟ
  • ΣΑΣ ΠΟΝΑΝΕ ΤΑ ΔΕΛΤΙΑ ΕΕΕΕΕ
    ΣΑΣ ΠΟΝΑΝΕ ΤΑ ΔΕΛΤΙΑ ΕΕΕΕΕ8/8/2013 11:32:00 μμ
    ΕΙΝΑΙ ΞΥΝΙΣΜΕΝΑ ΤΑ ΕΡΓΑ ΕΕΕΕΕΕΕ. ΤΟ ΟΤΙ ΑΝΟΙΞΑΝΕ ΟΙ ΤΡΥΠΕΣ ΣΤΟ ΜΑΣΤΙΧΑΡΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 30 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΞΥΝΙΣΜΕΝΟ ΦΑΙ ΕΕΕΕ. ΒΡΕ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΘΑ ΣΑΣ ΚΟΛΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΔΥΟ ΕΡΓΑ ΣΤΗ ΜΟΥΡΗ χι χι χι
    • Είναι ΞΙΝΙΣΜΕΝΟ φαϊ και απευθύνονται σε ιθαγενείς...
      Είναι ΞΙΝΙΣΜΕΝΟ φαϊ και απευθύνονται σε ιθαγενείς...9/8/2013 1:30:00 πμ
      Η προπαγάνδα έχει και όρια... τα ίδια όρια είχαν ξεπεράσει και οι προηγούμενοι και τους γύρισε μπούμεραγκ ΆΜΑ και ΟΤΑΝ θέλουμε τα δημοσιεύουμε, μην είστε σίγουροι και μην τσαμπουκαλεύεστε ότι θα πετάτε κάθε μέρα και από δύο. Η προπαγάνδα σας στο ΔΗΡΑΣ (εγώ κι εκεί που ήμουνα έβγαινα από τα ρούχα μου με το πολύ θυμιάτισμα & τσακωνόμουν γι αυτές τις βλακείες. Δεν μπορώ είμαι αλλεργικός. Αν θέλετε να τα πάμε καλά με το μαλακό...)
  • προς γιαννη κιαρη
    προς γιαννη κιαρη8/8/2013 11:51:00 μμ
    πριν 2 μηνες ξεκινησε ενα γκαλοπ το οποιο και δεν βγηκε ποτε στην επιφανεια επειδη ποιο πολυ εκανε την εμφανιση του ο δημητρης χονδρος με εντολεα τον κυριτση.
    • εσυ  τι  εντολέας είσαι;
      εσυ τι εντολέας είσαι; 9/8/2013 11:04:00 πμ
      των ανοησιών του καίσερλη;
  • ΦΙΛΕ ΚΙΑΡΗ  ΠΑΡ'ΟΛΟ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΧΩΡΙΟ...
    ΦΙΛΕ ΚΙΑΡΗ ΠΑΡ'ΟΛΟ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΧΩΡΙΟ...9/8/2013 12:57:00 πμ
    ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ..ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΟΥΜΕ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΖΗΤΑΜΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΝΗΣΙ..ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΟΡΤΡΑΙΤΑ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΕΙ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΝΗΣΙΟΥ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ..ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΤΟ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ..(ΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΕΒΑΣΜΟ...ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΝΗΣΙΟΥ)...
  • ΚΑΤ'ΑΡΧΗΝ ΚΥΡΙΕ ΧΟΝΔΡΟ ΔΕΝ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΖΩ..
    ΚΑΤ'ΑΡΧΗΝ ΚΥΡΙΕ ΧΟΝΔΡΟ ΔΕΝ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΖΩ..9/8/2013 1:20:00 πμ
    ΚΑΤΟΠΙΝ ΕΡΧΕΣΤΕ ΚΑΙ ΒΑΖΕΤΕ ΜΙΑ ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΔΗΜΑΡΧΟΣ...ΜΑΛΙΣΤΑ??ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΤΕ.ΚΑΙ ΕΧΕΤΕ ΤΟ ΚΑΘΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ..ΣΑΣ ΣΕΒΟΜΑΙ,ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΓΝΩΣΤΑ...ΠΕΣΤΕ ΜΟΥ ΟΜΩΣ..ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΤΙ ΛΥΠΑΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΩ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ..ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΕΔΩ, ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΝΗΣΙΟΥ...ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΥΖΗΤΑΤΕ...ΑΠ'ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΟΣΟ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ,ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΛΥΣΗ..ΕΣΕΙΣ ΑΦΟΥ ΛΥΠΑΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΑΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΩΣ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΛΥΣΕΙΣ..ΜΗΠΩΣ ΤΑ ΠΑΡΑΛΕΤΕ??/
    • ΚΩΣΤΑΣ ΧΡΙΣΤΙΔΗΣ
      ΚΩΣΤΑΣ ΧΡΙΣΤΙΔΗΣ9/8/2013 1:31:00 πμ
      Αγαπητέ μου μάλλον λείπατε κι εσείς απο τα μαθήματα γραμματικής στο σχολείο οπότε πως μπορούμε να δεχθούμε ως ῾σοβαρά῾αυτά που μας γράφετε; Παρακαλώ
  • Ο ΧΟΝΔΡΟΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΚΠΛΗΞΗ
    Ο ΧΟΝΔΡΟΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΚΠΛΗΞΗ 9/8/2013 11:02:00 πμ
    βαρέθηκε ο κόσμος τους ίδιους και τους ίδιους
  • ΔΗΜΗΤΡΗ ΓΕΡΑ ΚΑΝΕ ΠΑΡΑΤΑΞΗ
    ΔΗΜΗΤΡΗ ΓΕΡΑ ΚΑΝΕ ΠΑΡΑΤΑΞΗ9/8/2013 11:05:00 πμ
    και θα τους πάρεις και τα σώβρακα
  • kai...
    kai...10/8/2013 2:18:00 πμ
    ta kompinezon....
    • ΚΟΜΠΙΝΕ ΖΩΩΝ
      ΚΟΜΠΙΝΕ ΖΩΩΝ14/8/2013 7:57:00 μμ
      ΓΙΑ ΖΩΑ ΜΑΣ ΠΕΡΝΑΝΕ , ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΚΟΜΠΙΝΕΣ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΛΑΤΕΣ ΜΑΣ
  • ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΔΗΜΟΣΙΕΣ ΚΑΙ ΔΩΡΕΑΝ
    ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΔΗΜΟΣΙΕΣ ΚΑΙ ΔΩΡΕΑΝ 10/8/2013 11:56:00 πμ
    ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΝΟΙΑΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΕΥΘΥΝΗ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΩΝ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΩΝ ΤΑΜΕΙΩΝ,ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΩΝ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ.ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΕΡΓΟΙ ΚΙ ΑΝΑΣΦΑΛΙΣΤΟΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΙΑΤΡΟΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗΣ ΚΑΛΥΨΗΣ.ΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΤΑ ΕΧΟΥΝΕ ΚΑΝΕΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ,ΚΟΙΤΑΖΟΝΤΑΣ ΜΟΝΟ ΤΗ ΤΣΕΠΗ ΤΩΝ ΑΣΘΕΝΩΝ. ΠΛΗΡΗΣ ΚΑΙ ΕΠΑΡΚΗΣ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΗ ΤΟΥ ΕΟΠΥΥ,ΤΩΝ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΩΝ ΤΑΜΕΙΩΝ,ΤΩΝ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ Κ.Υ.,ΤΩΝ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΙΔΡΥΜΑΤΩΝ ΠΡΟΝΟΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΡΑΤΙΚΟ ΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟ. ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΤΩΝ ΑΠΟΘΕΜΑΤΙΚΩΝ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΥΡΕΜΑ.ΑΠΟΠΛΗΡΩΜΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΧΡΩΣΤΟΥΜΕΝΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΓΙΑ ΦΑΡΜΑΚΑ,ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΚΑΙ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ,ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΑ ΥΛΙΚΑ ,ΤΡΟΦΙΜΑ ΓΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ,ΤΩΝ ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΓΙΑΤΡΩΝ.Η ΚΡΑΤΙΚΗ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ,ΠΡΟΝΟΙΑ,ΦΑΡΜΑΚΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΠΟΛΥΤΗ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΕΝΑΝΤΙ ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗΣ ΠΟΥ ΑΠΟΡΡΕΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΔΑΝΕΙΑΚΗ ΣΥΜΒΑΣΗ.
  • ΚΑΜΙΑ ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗ Η΄ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ
    ΚΑΜΙΑ ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗ Η΄ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ 10/8/2013 12:16:00 μμ
    ΚΥ,ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΩΝ,ΜΟΝΑΔΩΝ ΕΟΠΥΥ. ΚΑΝΕΝΑΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΟΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΤΩΝ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΩΝ,ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΜΟΝΙΜΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ ΣΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ,ΚΥ,ΠΡΟΝΟΙΑΣ. ΣΤΕΛΕΧΩΣΗ ΜΕ ΜΟΝΙΜΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΚΑΙ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΙΑΤΡΕΙΩΝ ,ΔΩΡΕΑΝ ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ.ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΕΙΣΙΤΗΡΙΩΝ,ΣΥΜΜΕΤΟΧΩΝ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ,ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΑΚΡΑΤΑΝΕ ΤΙΣ ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ ΤΩΝ ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΣΧΟΝΤΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΙΔΡΥΜΑΤΑ ΠΟΥ ΝΟΣΗΛΕΥΟΝΤΑΙ.ΔΩΡΕΑΝ ΣΙΤΙΣΗ ΓΙΑ ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ,ΚΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΣΙΤΙΣΗ ΤΩΝ ΑΝΕΡΓΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΠΟΡΩΝ.ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΤΩΝ ΠΛΗΡΩΜΩΝ 15%,3Ο,50% ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ.ΚΡΑΤΙΚΗ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΙΔΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΜΕ ΠΛΗΡΗ ΚΑΙ ΠΟΙΟΤΙΚΗ ΠΑΡΟΧΗ ΤΡΟΦΗΣ.ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΚΑΙ ΣΤΕΛΕΧΩΣΗ ΤΩΝ ΚΡΑΤΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΜΕ ΜΟΝΙΜΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ,ΙΑΤΡΩΝ ΕΡΓΑΣΙΑΣ,ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ,ΝΟΣΗΛΕΥΤΩΝ,ΕΠΙΣΚΕΠΤΩΝ ΥΓΕΙΑΣ.
  • ΝΑ ΕΠΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΤΗ 13η ΚΑΙ 14η
    ΝΑ ΕΠΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΤΗ 13η ΚΑΙ 14η10/8/2013 1:03:00 μμ
    ΚΥΡΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΗ ΣΥΝΤΑΞΗ.ΝΑ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΗΣΟΥΝ ΑΜΕΣΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΠΩΛΕΙΕΣ ΑΠΟ ΠΕΡΙΚΟΠΕΣ ΕΠΙΔΟΜΑΤΩΝ,ΚΑΙ ΣΥΝΤΑΞΕΩΝ ΟΠΩΣ ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ ΑΝΑΠΗΡΙΑΣ,ΧΗΡΕΙΑΣ ΚΛΠ. ΝΑ ΚΑΤΑΡΓΗΘΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΥΞΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΕΙΣΦΟΡΩΝ ΤΩΝ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΠΙΒΛΗΘΕΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ.ΝΑ ΚΑΤΑΡΓΗΘΟΥΝ ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΟΙ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΤΩΝ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ.ΝΑ ΑΥΞΗΘΟΥΝ ΟΙ ΕΡΓΟΔΟΤΙΚΕΣ ΕΙΣΦΟΡΕΣ.ΑΜΕΣΗ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΤΗΣ ΕΙΣΦΟΡΑΣ ΤΩΝ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΣΤΟΝ ΚΛΑΔΟ ΥΓΕΙΑΣ.ΝΑ ΚΑΤΑΡΓΗΘΟΥΝ ΑΜΕΣΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΤΙΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΟΙ ΝΟΜΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΕΦΑΡΜΟΣΤΙΚΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΤΗ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΑΣΦΑΛΙΣΗ.Ο ΧΡΟΝΟΣ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΤΑΙ ΩΣ ΣΥΝΤΑΞΙΜΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΙΒΑΡΥΝΕΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΡΓΟΔΟΤΕΣ.ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ,ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΑΣΚΗΣΗ,ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ ΧΩΡΙΣ ΣΥΝΤΑΞΙΜΑ ΕΝΣΗΜΑ.ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΚΑΙ ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΤΩΝ ΒΑΕ.ΑΜΕΣΕΣ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΣΤΑ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΑ ΤΑΜΕΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΕΛΕΓΚΤΙΚΟΥΣ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΥΣ.ΓΙΑ ΤΑ ΕΛΛΕΙΜΜΑΤΑ ΣΤΑ ΤΑΜΕΙΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΚΑΙ Η ΕΡΓΟΔΟΣΙΑ.ΑΠΟΣΥΡΣΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΠΟΘΕΜΑΤΙΚΩΝ ΤΩΝ ΤΑΜΕΙΩΝ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΤΖΟΓΟ.ΜΕΤΟΧΕΣ ΚΛΠ. ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΚΟΠΗ ΣΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙΤΙΣ ΔΑΠΑΝΕΣ.ΔΩΡΕΑΝ ΦΑΡΜΑΚΑ. ΝΑ ΚΑΤΑΡΓΗΘΟΥΝ ΟΙ ΛΙΣΤΕΣ.
  • ΠΡΟΣ Κ. ΓΙΑΝΝΗ ΚΙΑΡΗ
    ΠΡΟΣ Κ. ΓΙΑΝΝΗ ΚΙΑΡΗ11/8/2013 9:56:00 πμ
    ΚΥΡΙΕ ΓΙΑΝΝΗ, ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΤΕ ΚΑΙ ΣΕΙΣ ΤΗΝ ΠΕΠΑΤΗΜΕΝΗ ΤΩΝ ΦΘΑΡΜΕΝΩΝ, ΚΑΙ ΔΙΕΦΘΑΡΜΕΝΩΝ Μ.Μ.Ε. ΓΡΑΦΟΝΤΑΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΝΕ, ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΑΤΕΥΘΥΝΕΤΕ ΤΗ ΣΚΕΨΗ, ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΤΩΝ ΑΠΛΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ ΠΡΟΣ ΑΛΛΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΥΝΗΘΕΙΣ.ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΠΕΡΙΣΤΡΕΦΕΣΤΕ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΠΑΥΛΙΔΗ, ΚΑΙΣΑΡΛΗ, ΚΥΡΙΤΣΗ; ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΤΕ ΘΑ ΑΝΑΣΑΝΕΙ Ο ΛΑΟΣ, ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΑΛΛΑΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΕΙΝΟΣΑΥΡΟΥΣ; ΣΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ, ΣΑΜΑΡΑ, ΒΕΝΙΖΕΛΟ, ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ,ΤΣΟΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟ,ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ, ΣΗΜΙΤΗ. ΤΙ ΠΡΟΣΔΟΚΑΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΟΥΣ; ΝΕΟ ΑΙΜΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ.ΝΕΑ ΜΥΑΛΑ, ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΔΡΑΣΗΣ ΚΑΙ ΣΚΕΨΗΣ. ΑΡΚΕΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΕΙΝΟΣΑΥΡΟΥΣ.
  • Κως
    Κως11/8/2013 5:24:00 μμ
    Μαθαίνω οτι πρώην Δημ.συμβουλος δέχτηκε πρόταση απο νέα παράταξη,και το σκέφτεται σοβαρά;
  • ΚΑΤ'ΑΡΧΗΝ ΚΥΡΙΕ ΚΩΣΤΑ ΧΡΙΣΤΙΔΗ...
    ΚΑΤ'ΑΡΧΗΝ ΚΥΡΙΕ ΚΩΣΤΑ ΧΡΙΣΤΙΔΗ...11/8/2013 11:49:00 μμ
    ΕΓΩ ΕΓΡΑΨΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΕΛΟΝΤΙΚΟ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΟ,ΠΟΥ ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ,(ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ),ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΗΜΑΡΧΟΥΣ,ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΕΙ ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ... ΘΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΨΕΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ ΣΤΟΝ ΕΝΙΚΟ,ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΠΟ ΓΡΑΜΑΤΙΚΗ,ΠΟΥ ΕΣΥ ΚΑΤΕΧΕΙΣ ΤΑ ΒΕΛΤΙΣΤΑ..ΓΙΑΥΤΟ ΑΛΩΣΤΕ ΓΡΑΦΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΜΙΚΡΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΟΝΟΥΣ..ΟΙ ΑΡΧΑΙΟΙ ΥΜΩΝ ΠΡΟΓΟΝΟΙ..ΕΓΡΑΦΑΝ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ.ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΑ..ΟΙ ΔΕ ΒΑΡΒΑΡΟΙ ΜΑΘΗΤΕΥΟΜΕΝΟΙ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΕΓΡΑΦΑΝ ΟΠΩΣ ΕΣΥ ΑΚΡΙΒΩΣ...ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΕΝΙΔΕΙΝ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΘΗΓΗΤΑ ΤΩΝ ΒΑΡΒΑΡΩΝ...
  • ΚΥΡΙΕ ΧΡΙΣΤΙΔΗ...
    ΚΥΡΙΕ ΧΡΙΣΤΙΔΗ...12/8/2013 12:11:00 πμ
    ΩΡΑΙΑ ΤΑ ΛΕΤΕ...ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ..ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΤΕ ΣΤΟΝ ΑΓΕΝΕΣΤΑΤΟ ΑΓΡΑΜΜΑΤΟ ΙΘΑΓΕΝΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΩ,ΟΤΙ Η ΑΠΟΨΗ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟΝ,ΟΤΑΝ ΓΡΑΦΕΤΑΙ ΣΩΣΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΓΡΑΜΑΤΙΚΗΝ,ΕΙΔΑΛΩΣ ΚΑΜΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΑΠΟΨΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ...ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΤΗΝ ΓΡΑΜΑΤΙΚΗΝ???..ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΤΩΡΑ..Η ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ..Η'ΕΙΧΕΣ ΠΙΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΚΡΑΣΑΚΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ..ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΣΟΥ..ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΟΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΗΝ ΓΡΑΜΑΤΙΚΗΝ ....ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΗΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΠΛΑΚΑ...(ΕΛΑ ΧΡΙΣΤΕ ΚΑΙ ΠΑΝΑΓΙΑ)
  • ΙΔΟΥ ΛΟΙΠΟΝ  ΄΄ΠΩΣ ΜΑΣ ΘΕΛΕΙ Η ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ΄΄
    ΙΔΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΄΄ΠΩΣ ΜΑΣ ΘΕΛΕΙ Η ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ΄΄12/8/2013 1:47:00 πμ
    ΤΩΡΑ ΠΛΕΟΝ ΠΕΦΤΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΜΑΣΚΕΣ.ΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΒΡΑΧΙΟΛΙΑ,ΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΞΑΠΛΩΜΑΤΑ,ΚΙ ΑΝ ΣΟΥ ΚΑΤΣΕΙ,ΣΟΥ ΚΑΤΣΕ,ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ,ΚΑΙ ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ,ΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΄΄ΑΝΤΙΣΥΣΤΗΜΙΚΟΙ- ΣΥΣΤΗΜΙΚΟΙ΄΄ ΕΜΠΑΙΝΑΝ ΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΄΄ΔΙΑΠΛΑΘΟΥΝ΄΄ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΛΠ,ΚΛΠ. ΤΟ ΄΄ΝΕΟ ΛΥΚΕΙΟ '' ΤΩΝ ΕΞΟΝΤΩΤΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ,ΜΕΧΡΙ ΄΄ΞΑΠΛΩΜΑΤΟΣ΄΄ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ ΚΑΙ ΕΓΓΥΑΤΑΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΄΄ΑΝΑΧΩΡΗΤΕΣ΄΄, ΤΖΑΜΠΑ ΜΑΘΗΤΕΙΑ,ΕΡΓΑΣΙΑΚΗ ΠΕΡΙΠΛΑΝΗΣΗ,ΑΝΕΡΓΙΑ,ΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ 19 ΕΥΡΩ...
  • ΚΥΡΙΕ ΧΡΙΣΤΙΔΗ ΜΑΣ ..
    ΚΥΡΙΕ ΧΡΙΣΤΙΔΗ ΜΑΣ ..14/8/2013 1:27:00 πμ
    ΠΑΡΑΚΑΛΩ....
  • ΠΡΟΣ 14
    ΠΡΟΣ 1414/8/2013 8:59:00 πμ
    ΚΥΡΙΕ ΚΙΑΡΗ, ΕΧΕΙ Ο ΧΟΝΔΡΟΣ ΘΕΣΗ ΣΤΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΟΙ, ΠΧ ΧΑΤΖΗΓΙΑΚΟΥΜΗΣ, ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ, Η ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΝΕΟΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ;
  •  προς γιαννη
    προς γιαννη 15/8/2013 8:18:00 μμ
    να βγαλουμε δημαρχο τον τρελοπροεδρο κεφαλου πιο πολα θα κανει απο καισαρλη και κυριτση.
  • Rainer Ulver
    Rainer Ulver15/8/2013 10:47:00 μμ
    Αυτο το νησι, δε χρειάζεται ικανό πολιτικό. Ομαδικό ψυχαναλυτή χρειάζεται.