ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
  • Bluenet
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr

ΔΕΙΤΕ ΦΩΤΟ η περιφορά του Επιταφίου στην Κέφαλο

ΔΕΙΤΕ ΦΩΤΟ από την αποψινή περιφορά του Επιταφίου στην Κέφαλο

(Ευχαριστούμε τον φίλο Σωτήρη για το υλικό)

  • Τελευταία Ενημέρωση: 4/5/2013 4:09:15 μμ
    Λέξεις κλειδιά: Περιφορα επιταφιου στην κεφαλο,η περιφορα του Επιταφιου στην Κεφαλο,Μεγαλη Παρασκευη
ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
$count Σχόλια
  • ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ
    ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ4/5/2013 2:44:00 μμ
    ΤΑ ΡΑΣΑ ΤΑ ΔΙΝΕΙ Ο ΔΕΣΠΟΤΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΠΑΠΑΔΕΣ . Η ΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ ΕΠΙΤΑΦΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕΜΝΗ ΤΕΛΕΤΗ ΒΑΣΗ ΤΥΠΙΚΟΥ ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΚΡΙΣΗ ΤΟΥ ΠΑΠΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΨΑΛΤΗ
    • Fainomeno
      Fainomeno 6/5/2013 1:57:00 πμ
      Φίλε μου ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ μάθε πρώτα να γράφεις(το βάσει με ει {δοτική}) και ύστερα σχολιάζεις.....
    • KΕΦΑΛΟΣ!!!!!!!!!!!!!!
      KΕΦΑΛΟΣ!!!!!!!!!!!!!!6/5/2013 11:59:00 πμ
      ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΣΤΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ (ΜΕ ΡΑΣΑ Η ΧΩΡΙΣ )
    • ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ Σ' ΟΛΟΥΣ
      ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ Σ' ΟΛΟΥΣ6/5/2013 2:23:00 μμ
      ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ Σ'ΟΛΟΥΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΠΙΚΡΟΧΟΛΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΝΩΝΥΜΑ ΣΧΟΛΙΑ ΤΕΤΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ. ΤΙ ΤΟΝ/ΤΗΝ ΠΕΊΡΑΞΕ ΑΛΉΘΕΙΑ? ΤΟ ΠΛΉΘΟΣ ΤΩΝ ΝΈΩΝ ΠΟΥ ΈΨΑΛΛΑΝ ΤΑ ΕΓΚΏΜΙΑ? Η ΟΡΓΑΝΩΣΗ? ΤΟ ΠΛΗΘΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ? ΤΙ ΤΟ ΆΣΕΜΝΟ ΕΊΧΕ Η ΠΕΡΙΦΟΡΆ ΤΟΥ ΕΠΙΤΑΦΙΟΥ?
    • ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ
      ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ7/5/2013 1:07:00 πμ
      ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΨΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΠΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΨΑΛΤΗ. ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΠΑΤΗΣΕ ΤΑ ΧΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΚΕΦΑΛΟΥ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΣΑΝ ΠΑΠΑΣ ,ΧΡΩΣΤΑΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ .ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ , ΑΡΚΕΙ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ.ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΠΑΤΕΡ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΕ ,ΣΤΙΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΣΟΥ.ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΕΛΟΝ.ΓΙΑ ΤΟ ΨΑΛΤΗ ΤΙ ΝΑ ΠΩ , ΣΠΑΝΙΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΙΣΕΙ ΤΟ ΜΕΛΟΝ ΤΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΛΑΜΠΡΟ.ΣΑΒΑ ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ...........
  • kefalos.
    kefalos.5/5/2013 5:10:00 μμ
    ποτε εσεις εκει στη κω σας εννιαξε τι γινεται στη κεφαλο τωρα σας επιασε ο πονος με τα τυπικα και τις σεμνες τελετες ,θα θελατε να ειχατε τετοιο παπα; τετοιο εκκλησιασμα και τοσα παιδια να ψελνουν τα εγκωμια;
  • κεφαλιανος
    κεφαλιανος5/5/2013 5:29:00 μμ
    χριστος ανεστη ...αυτες τις μερες θα επρεπε η αγαπη να ξεχειλιζει απο μεσα μας και μεις ασχολουμαστε μ`αυτα. και το κακο ειναι απο ανθρωπους που γνωριζουν απο τυπικα και ρασα.
  • εχουμε
    εχουμε 5/5/2013 7:23:00 μμ
    τους καλυτερους παπαδες..μην ασχολειστε μαζι μας..εδω μας διοικουν αυτοι οι αχρηστοι και δεν κανετε κατι να μας σωσετε..
  • ΚΕΦΑΛΟΣ Ν.Α.Π.
    ΚΕΦΑΛΟΣ Ν.Α.Π.5/5/2013 8:13:00 μμ
    Συγχαρητήρια σε όσους κατακρίνουν το πλησίασμα των νέων στη Εκκλησία και δη την πανάξια και ιστορική ενορία της Κεφάλου.!Ο Θεός να μας έχει όλους καλά.!Χριστός Ανέστη.!Στο χαρμόσυνο μήνυμα της Αναστάσεως δε χωρούν τέτοιες μικρότητες και μικροψυχίες....
  • ΑΠΟ ΚΕΦΑΛΟ ΜΕ ΑΓΑΠΗ
    ΑΠΟ ΚΕΦΑΛΟ ΜΕ ΑΓΑΠΗ6/5/2013 12:22:00 πμ
    αυτός που έγραψε το πρώτο σχόλιο δείχνει καθαρά την εμπάθεια του σε συγκεκριμένα πρόσωπα και σύγχρονως τη δειλία του αφού κρύβετε πίσω από ένα ανώνυμο σχόλιο.Ο συγκεκριμένος ΙΕΡΕΑΣ και ψαλτής κατάφεραν να φέρουν τα νέα παιδιά στην εκκλησιά. Αντί να κάθονται σε καφετερίες και μπαράκια να κάνουν πρόβες για τα έγκωμια τα οποία και είπαν παρά πολύ όμορφα αυτό δεν μπορεί να το αμφισβητήσει κανεις.Αν κάθε παπάς μπορούσε και είχε την ικανότητα να βάζει παιδιά στο χώρο τής εκκλησιάς τότε οι ναοί δεν θα ήταν γεμάτοι μονο απο ηλικιωμενους κιο ΙΕΡΕΑΣ τής Κεφάλου μπορεί και του αξίζουν συγχαρητήρια .το ίδιο και στα παιδιά για την προσπάθεια τούς και στον ψάλτη για το καταπληκτικό αποτέλεσμα ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ
  • ΚΕΦΑΛΙΑΝΟΣ
    ΚΕΦΑΛΙΑΝΟΣ 6/5/2013 2:24:00 πμ
    ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ θα ήταν καλύτερα να μην μιλάς γιατί αντί να χαίρεσαι για τα παιδιά που συμμετέχουν στην εκκλησία κάθεσαι και κρίνεις .....
  • ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!
    ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!6/5/2013 1:29:00 μμ
    ΤΕΛΙΚΑ ΔΕ ΜΑΘΑΜΕ...ΠΟΙΟΣ ΕΠΙΤΑΦΙΟΣ ΚΕΡΔΙΣΕ ΣΤΑ ΚΑΛΛΙΣΤΕΙΑ ΕΚΕΙ ΚΑΤΩ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΕΥΟΥΣΑ, ΣΤΗΝ ΠΛ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ......ΔΙΝΕΙ ΚΑΙ ΒΡΑΒΕΙΟ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΡΑΣΑ...Ε, ΡΕ ΒΡΕΓΜΕΝΗ ΣΑΝΙΔΑ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ...!!!
  • DEAR Alexis...
    DEAR Alexis...6/5/2013 3:42:00 μμ
    ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΚΕΦΑΛΙΑΝΟΙ ΚΩΟΙ ΜΗΝ ΜΠΑΙΝΕΤΕ ΣΤΟ ΤΡΥΠΑΚΙ ΤΟΥ ΣΧΟΛΙΑΣΤΗ Νο1 ΑΝΑΡΧΟΚΟΜΟΥΝΙ ΑΘΕΟ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΕΠΙΘΕΣΗΣ ΣΤΗΝ ΟΡΘΟΔΟΞΗ ΠΙΣΤΗ ΜΑΣ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ..ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΡΙΖΑ ΑΓΑΠΗΤΙΚΟΣ ΤΩΝ ΠΑΚΙΣΤΑΝΩΝ ΚΑΙ ΑΛΛΩΝ ΙΣΛΑΜΟΦΑΣΙΣΤΩΝ..ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ ΑΔΕΡΦΙΑ ΚΕΦΑΛΙΑΝΟΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΑΛΛΑ ΛΑΤΕΥΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΝΗΣΙ.
  • ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΕΛΤΕΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΕΛΤΕΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ17/5/2013 10:29:00 μμ
    Καλησπέρα σας. Έχω να πω πως ΕΒΔΟΜΉΝΤΑ κορίτσια να ψέλνουν εγκώμια δεν υπάρχουν όχι σε ενορία στην Ελλάδα αλλά ούτε και στα όνειρα των ψαλτών - ιερέων που ετοιμάζουν την τελετή. Εύγε Σάββα.